Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-S3OqKo7qEzaXm0c_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-S3OqKo7qEzaXm0c_180x130-0.png'
crop-S3OqKo7qEzaXm0c_180x130-0.png
– Założenie jest takie, że do 2020 roku nakłady na naukę, łącznie z funduszami unijnymi, które mamy – muszą wzrosnąć i musimy dogonić średnią europejską. Robimy wszystko, by nauka zaczęła pracować dla gospodarki – powiedziała na antenie TVP Info minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska.

Prof. Lena Kolarska-Bobińska zwróciła uwagę na fakt, że „cały budżet UE został tak skonstruowany, by wzmocnić innowacyjność Europy wobec innych kontynentów”. – My w Polsce jesteśmy z tyłu, ale ten proces się powoli napędza, zaczynamy dostrzegać wagę innowacyjności – przyznała w TVP Info pani minister.

Jak mówiła, „pieniądze z poprzedniego rozdania budżetowego zostały przeznaczone na budowanie laboratoriów, budynków”. Jak podkreślała prof. Kolarska-Bobińska, teraz przyszedł czas, by „te budynki wypełnić projektami badawczymi i wynalazkami”. – Naukę i wyższe uczelnie trzeba zdynamizować. Potrzebujemy zmiany myślenia o innowacyjności, twórczości, kreatywności – podkreślała deklarując, że jej resort będzie pracował nad tym, „by polskie uniwersytety brały udział w projektach europejskich”. – Będziemy ściągać studentów z zagranicy – dodała.

Źródło: tvp.info

Foto: PAP


bg Image