Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-Q86RIe8lWVM03Cr_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-Q86RIe8lWVM03Cr_180x130-0.png'
crop-Q86RIe8lWVM03Cr_180x130-0.png
Ultrakonserwatywny wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski jest autorem wydanego niedawno wywiadu-rzeki z abp. Henrykiem Hoserem. - Dziwi mnie, że tego rodzaju osoba jest wśród nas. Powinien zostać zwolniony - powiedział w Poranku Radia TOK FM Andrzej Halicki. W ostatnich miesiącach twarzą resortu sprawiedliwości stał się wiceminister Michał Królikowski. Niedawno do gazet trafił za sprawą wywiadu-rzeki, jaki przeprowadził z abp. Henrykiem Hoserem, znanym choćby z usunięcia z parafii ks. Wojciecha Lemańskiego. Wywiad nie jest krytyczny. "Królikowski nie dyskutuje, afirmuje poglądy arcybiskupa na temat rodziny, miejsca religii w państwie, homoseksualizmu. I 'ideologii gender'" - pisała w środę w "Gazecie Wyborczej" Ewa Siedlecka.

O Michale Królikowskim w Poranku TOK FM Jacek Żakowski rozmawiał z Andrzejem Halickim.

Jacek Żakowski: Jak pan się czuje, widząc w swoim rządzie Michała Królikowskiego i ten ultrakonserwatywny nurt?

Andrzej Halicki: Dziwi mnie, że tego rodzaju osoba jest wśród nas. Jego poglądy, postawa, to, co czynił jako doradca Jarosława Gowina, są całkowicie sprzeczne z tym, co jest istotą myślenia w Platformie. Nawet jeśli jest wielonurtowa.

Nie zauważył pan tego wcześniej?

- Zauważyłem podczas sporu w klubie. Czym innym jednak jest spór wewnętrzny, czym innym działanie urzędnika, nawet poza godzinami pracy. Właśnie dlatego, że reprezentuje gabinet, musi być związany ze stanowiskiem rządu.

I co z tym zrobić?

- Pytanie, co zrobi minister Marek Biernacki.

A co powinien zrobić?

- Powinien go zwolnić.

Liczy pan na to, czy to marzenie ściętej głowy?

- Liczę na to. Jednak nie jestem osobą od polityki personalnej. To moje osobiste zdanie.

Źródło: tokfom.pl

bg Image