Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-ZOThne74ALCK1to_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-ZOThne74ALCK1to_180x130-0.png'
crop-ZOThne74ALCK1to_180x130-0.png
- Wierzymy, że ta sprawa przez sąd zostanie wyjaśniona na korzyść Sławka Nowaka - mówiła w TVP Info Małgorzata Kidawa – Błońska, nowa rzecznik rządu. Sławomir Nowak został zawieszony w prawach członka partii w związku z zarzutami składania nieprawdziwych oświadczeń majątkowych.
Gdy pojawiły się informacje, że takie zarzuty mogą być postawione Sławomir Nowak złożył dymisję z funkcji ministra, poprosił o zawieszenie w prawach członka. Czekamy na wyjaśnienie. Jesteśmy przekonani, że ta sprawa zakończy się dla niego pomyślnie, ale o tym zadecyduje sąd. Decyzja sądu będzie decyzją ostateczną – powiedziała Małgorzata Kidawa- Błońska w TVP Info.

Zarząd PO zawiesił na trzy miesiące Sławomira Nowaka w prawach członka partii. Decyzję podjęto na wniosek polityka. Były minister transportu usłyszał zarzuty dotyczące składania niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych. Decyzja zarządu oznacza, że Sławomir Nowak przez trzy miesiące nie będzie kierował pomorską strukturą partii.

Małgorzata Kidawa-Błońska dodała, że jest przekonana, iż ta sprawa może zakończyć się w ciągu trzech miesięcy. Zapytana o to, czy Sławomir Nowak jako „ukochane dziecko Tuska” jest traktowany łagodniej odpowiedziała, że nie. - Współpraca Sławomira Nowaka i premiera Tuska była bardzo bliska od początku istnienia Platformy. Prawo jest takie, że jeśli ktoś łamie prawo to z polityką musi się rozstać. Nie ma równych i równiejszych – powiedziała nowa rzecznik rządu w TVP Info.

Źródło: tvp.info


bg Image