Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-1PzT11IojHaFMG2_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-1PzT11IojHaFMG2_180x130-0.png'
crop-1PzT11IojHaFMG2_180x130-0.png
Jeżeli to jest sprawa o niewpisanie zegarka do oświadczenia majątkowego, to uważam, że jest to duża przesada ze strony prokuratury, aby stawiać zarzuty - mówił w radiowej Trójce wiceminister zdrowia Sławomir Neumann.

Zarząd Platformy Obywatelskiej zdecydował o zawieszeniu Sławomira Nowaka w prawach członka partii na trzy miesiące. Decyzja zapadła na prośbę samego posła. Władze partii zdecydowały tak w związku ze sprawą, w której warszawska prokuratura przedstawiła Sławomirowi Nowakowi zarzuty złożenia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych. On sam twierdzi, że jest niewinny.

Broniłem i bronię nadal ministra Nowaka. To jest jego decyzja, on tę decyzję podjął i na jego wniosek zarząd zawiesił go - mówił gość Trójki. Sławomir Neumann jest zdania, że w tej sprawie razi niekonsekwencja prokuratury. Wiemy z przekazów medialnych, że zarzut dotyczy niewpisania zegarka do oświadczenia majątkowego. Sławomir Nowak jest jedynym z posłów, który za oświadczenie majątkowe ma postawione zarzuty przez prokuraturę. W innych przypadkach, m.in. Adama Hofmana, prokurator uznał, że nie ma takiej potrzeby - zaznaczył wiceminister zdrowia.

Prokuratura zakwestionowała pięć oświadczeń majątkowych składanych przez Sławomira Nowaka w okresie od listopada 2011 r. do marca 2013 r. Poseł nie wykazał w nich zegarka renomowanej firmy, o wartości - jak wynika z dwóch opinii biegłego - minimum 17 tys. zł. Przepisy nakazują wpisywać do oświadczenia przedmioty warte co najmniej 10 tys. zł. Neumann twierdzi, że trzeba poczekać na uzasadnienie aktu oskarżenia, który trafi do sądu i ma nadzieję na szybkie rozwiązanie sprawy.

Pamiętam sprawę prezydenta Sopotu - Jacka Karnowskiego - który miał bardzo mocne zarzuty stawiane przez prokuraturę, nawet z nagraniami rozmów, a potem okazało się, że nagranie było sfabrykowane i sąd wszystko odrzucił - tłumaczył Sławomir Neumann. - Chciałbym żebyśmy trzymali miarę i emocje w tego typu sprawach - dodał gość Trójki. Poseł wyjaśnił, że obowiązki Sławomira Nowaka na Pomorzu przejmie jeden z wiceprzewodniczących.

Centrala NFZ do likwidacji?

Pod koniec 2012 roku minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedział, że w ciągu kilku, kilkunastu miesięcy centrala Narodowego Funduszu Zdrowia zostanie zlikwidowana.

Wiceminister zdrowia nie wykluczył, że resort zrezygnuje z pomysłu likwidacji centrali NFZ. Gość Trójki mówił, że ministerstwo analizuje uwagi, które spłynęły do niego w tej sprawie. Szczegóły planowanych zmian mamy poznać na wiosnę.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image