Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-1cmPiB92c8J9hXE_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-1cmPiB92c8J9hXE_180x130-0.png'
crop-1cmPiB92c8J9hXE_180x130-0.png
To co wydaje z siebie rosyjski rząd jest jedną wielką manipulacją informacyjną. Odczytywane, interpretowane i brane za podstawę są akty, a nie słowa - powiedział wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej oraz członek Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego, Jacek Saryusz-Wolski.

Jacek Saryusz-Wolski powiedział, że fakty są takie, że "Rada Ministrów Europejskich nazywa obecną sytuację agresją, naruszeniem prawa międzynarodowego i wzywa do wycofania sił, a jeśli nie - grozi sankcjami". - To są fakty. Konferencje prasowe nie są faktami - ocenił.

Siły rosyjskie pozostają na terytorium Ukrainy, w związku z czym inwazja jest w toku. Natomiast słownie usiłuje się oszukać media, świat i opinię publiczną, że jej nie ma, co kłóci się z faktami - dodał.

Eurodeputowany powiedział, że na czwartkowym szczycie Unii Europejskiej mogą zapaść decyzje odnośnie sankcji personalnych, ekonomicznych oraz w sprawie embarga na handel bronią.

Jacek Saryusz-Wolski podkreślił, że na chwilę obecną Unia nie tylko nie pojedzie na szczyt G8, ale też zawiesza wszelkie rozmowy wizowe z Rosją. - W tej chwili mówi się o zatrzymaniu Rosji. W tym celu potrzebna jest bardzo bliska współpraca między Unią i NATO - mówił.

Rozważane są również kwestie zagrożenia bezpieczeństwa energetycznego Unii, dostaw gazu do Unii przez Ukrainę, zależnie od zachowań rosyjskich oraz dostaw gazu dla Ukrainy, gdyby zostały odcięte przez Rosję - powiedział polityk.

Wchodzimy w fazę zarządzania kryzysowego i planowania awaryjnego wobec agresji - zaznacza gość radiowej Jedynki. - Unia w tej chwili pracuje na tak zwanym najgorszym możliwym scenariuszu, to znaczy kontynuowaniu wojny. Warunek został klarownie postawiony, że sankcje będą, jeżeli Rosja się nie wycofa i nie będzie szanowała integralności terytorialnej Ukrainy - dodał.

Jacek Saryusz-Wolski powiedział, że w przyszłym tygodniu, w Strasburgu, odbędzie się debata na temat rosyjskiej inwazji.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image