Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-nlDu9UQi878t6Mr_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-nlDu9UQi878t6Mr_180x130-0.png'
crop-nlDu9UQi878t6Mr_180x130-0.png
Nie mówię, że sytuacja rodziców osób niepełnosprawnych jest dobra, ale że nastąpiły zmiany na lepsze w ostatnich latach - stwierdziła na antenie Telewizji Republika rzecznik rządu, Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zdaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, sprawa dotycząca opiekunów osób niepełnosprawnych jest jedną z najważniejszych spraw poruszanych obecnie przez media w Polsce.

Każdy z nas chciałby, żeby te rodziny miały jak najlepsze warunki - podkreśliła w programie "Prosto w oczy" Kidawa-Błońska.

Premier parę lat temu umówił się z nimi na pewne działania i w ramach tych działań Polska będzie jedynym krajem, gdzie opieka nad niepełnosprawnymi będzie uzawodowiona, a opiekun będzie miał opłacone składki i zagwarantowaną emeryturę - przekonywała. Premier umówił się wcześniej, że płaca minimalna będzie tym ludziom zapewniona do 2017 roku. Tego słowa dotrzymał - będzie nawet wcześniej - dodała. - Państwo musi wszystkim pomagać w ramach możliwości. Są przecież także samotne matki, osoby starsze, którzy również potrzebują wsparcia - powiedziała.

Nie mówię, że sytuacja rodziców osób niepełnosprawnych jest dobra, ale że nastąpiły zmiany na lepsze w ostatnich latach - stwierdziła.

Tworzymy całościowy model pomocy, który na pewno nie jest idealny, dlatego wciąż rozmawiamy - dodała rzecznik rządu. - Musimy jednak liczyć się z tym, że środki budżetowe mamy ograniczone - podsumowała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Źródło: telewizjarepublika.pl


bg Image