schetyna3.1.png

"Podstawowy wniosek po wyborach samorządowych jest taki, że opozycja będzie przegrywać każde wybory, jeśli będzie podzielona. Spektakularne zwycięstwa w miastach: Warszawie, Łodzi czy Poznaniu dały zastrzyk energii na kolejne miesiące" - mówił w radiu "TOK FM" przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Diagnozując to, co w kampanii samorządowej się udało, Grzegorz Schetyna wskazał przede wszystkim na stworzenie koalicji PO, Nowoczesnej, a także przyłączenie się do niej Barbary Nowackiej.

Jak mówił, było to nową jakością. - PO to partia szerokiego centrum, zawsze taka była. Ale nic się dwa razy nie zdarza. Dołączenie Nowoczesnej czy Barbary Nowackiej pokazało, że potrafimy rozszerzać tę formułę. To trzeba zrobić konsekwentnie, ale niezbyt niecierpliwie. Polki i Polacy muszą widzieć, że to ma sens - tłumaczył Grzegorz Schetyna. 

W jaki sposób Koalicja Obywatelska zamierza odbić się od wyniku z wyborów samorządowych, planując strategię na kolejne plebiscyty? - Z jeszcze bardziej ofensywnym programem pójdziemy do wyborów europejskich. Ale proszę mnie zwolnić z obowiązku pisania programu rok przed. Pracują zespoły i będziemy gotowi, ale działamy krok po kroku - przekonywał. I zaznaczył, że podstawowy wniosek jest taki, iż opozycja będzie przegrywać każde wybory, jeśli będzie podzielona. Zwracał też uwagę, że wiele rzeczy niknie w gąszczu konfliktów personalnych czy partykularnych interesów. Jak mówił, przekonywał się o tym wielokrotnie na własnej skórze.

- Musimy zaskoczyć dobrą listą do europarlamentu. Musimy te wybory bardzo mocno wygrać, by pokazać, że jesteśmy gotowi do tego najważniejszego starcia. Czy będą nowe nazwiska? Oczywiście tak - deklarował. 

Grzegorz Schetyna wiele ciepłych słów poświęcił Barbarze Nowackiej, która zdecydowała o dołączeniu do Koalicji Obywatelskiej. - Widziałem ogromną pracę Barbary Nowackiej, to jak przyjmują ją ludzie na spotkaniach, jaki ma dobry kontakt. Jeśli nadal będzie kłótnia po lewej stronie, to lewica proeuropejska, socjaldemokratyczna będzie się grupowała wokół Nowackiej i wokół Koalicji Obywatelskiej - mówił, przyznając, że z jego punktu widzenia to wariant interesujący.

Źródło: tokfm.pl


bg Image