siemoniak3.1.png

"Na razie jest zbyt wcześnie, by mówić o potencjalnej koalicji w kontekście wyborów do europarlamentu. To jest projekt publicystyczny. Jest mało prawdopodobne, żeby w tego rodzaju, ewentualną inicjatywę zaangażował się Donald Tusk" - mówił w rozmowie z Grzegorzem Jankowskim Tomasz Siemoniak, wicepremier i minister obrony narodowej w rządzie PO-PSL.

W mediach pojawiły się spekulacje dotyczące wspólnego startu ugrupowań opozycyjnych względem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego. – To na razie jest jedynie projekt publicystyczny – komentował w Polskim Radiu 24 poseł Tomasz Siemoniak.

Zdaniem Tomasza Siemoniaka, na razie jest zbyt wcześnie, by mówić o potencjalnej koalicji w kontekście wyborów do europarlamentu. Tomasz Siemoniak zaznaczył przy tym, że jest mało prawdopodobne, żeby w tego rodzaju, ewentualną inicjatywę zaangażował się Donald Tusk.

– Donald Tusk nigdy w tej sprawie się nie wypowiadał, nikomu propozycji nie składał. To wszystko być może jest wynikającą z dobrych intencji ideą łączenia się opozycji, realizowaną w praktyce już przy okazji wyborów samorządowych – powiedział były wicepremier.

– Szef Rady Europejskiej ma kalendarz przewodniczącego zapełniony do końca przyszłego roku. Nie sądzę, by chciał on do tego czasu wprost angażować się w jakieś inicjatywy polityczne w Polsce – oceniał Tomasz Siemoniak. – Liczę jednak na to, że Donald Tusk będzie kandydował w wyborach prezydenckich, wygra w głosowaniu i od 2020 roku będzie głową państwa. Naturalność tej kandydatury, nie tylko dla Platformy Obywatelskiej, ale także całej opozycji, jest dość duża – dodawał gość PR24.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image