Schetyna1.png

To będzie pojedynek o to, czy Warszawa zasługuje na gospodarza i na mądry rozwój, czy będzie miejscem politycznej bitwy, którą prezentuje Patryk Jaki - mówił w "Salonie politycznym" Trójki przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił w czwartek część nazwisk kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast. W Warszawie ma startować wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki. Jego głównym rywalem na włodarza stolicy będzie wspólny kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej – Rafał Trzaskowski.

Grzegorz Schetyna stwierdził, że nie ma słabych przeciwników w wyborach bezpośrednich i każdego należy traktować poważnie. Jak mówił, to będzie emocjonujące starcie PO z PiS, ale także pojedynek o wizję Warszawy.

– Czy Warszawa zasługuje na gospodarza i na mądry rozwój, czy będzie miejscem politycznej bitwy, którą prezentuje Patryk Jaki w komisji weryfikacyjnej – podkreślił gość Trójki. – Znam Patryka Jakiego i wiem, że nie zna się na rozwijaniu miasta. Mogę godzinami mówić o jego nieudolnościach – dodał.

Przewodniczący PO uważa, że to kandydat, który "ma doprowadzić do politycznej jatki". – PiS nie lubi samorządów, jest centralistyczny, a wybory traktuje jak polityczny ring. Warszawa jest tego najlepszym przykładem – zaznaczył Grzegorz Schetyna.

Źródło:  polskieradio.pl


bg Image