neumann8.png

"W tej chwili Andrzej Duda powinien się mocno zastanowić, czy powinien podpisać ustawę o IPN posłuchać głosów intelektualistów, środowisk żydowskich czy kongresmenów USA i powinien zawetować te ustawę. Zamykanie oczu i uszu ministra Jakiego, posłów i senatorów powoduje, że nasi partnerzy na Zachodzie przestają nam wierzyć i interpretują te ustawę trochę ostrzej" - powiedział w "Kwadransie Politycznym TVP1" przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann.

"Minister spraw zagranicznych od tego jest w Polsce, żeby wytłumaczyć naszym partnerom zagranicznym zapisy ustawy, spotkać się i porozmawiać. Uważam, że to jest ogromny błąd polskiej dyplomacji i polskiego rządu. Mamy znowu kłopot na świecie, mamy znowu zszarganą opinię, do dzisiaj nigdy nie było takiego wysypu słów "polskie obozy śmierci" jak dzięki tej akcji" - dodał polityk.

"Nie ma żadnego powodu, żeby uchwalić tę ustawę, mówiliśmy o tym, żeby poczekać. Ta ustawa przez rok leżała w zamrażarce. My dowiedzieliśmy się w środę wieczorem, że ta ustawa trafi w czwartek pod obrady Sejmu. Jesteśmy z skonfliktowani z Izraelem, Unią Europejską, Ameryką, Ukrainą, Francją... Kto jest dzisiaj naszym przyjacielem poza San Escobar? No nikt" - wskazał Sławomir Neumann.

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska podkreślił, że "najlepszą drogą jest weto i dodatkowe 2 tygodnie, żeby tą ustawę poprawić".

Źródło: tvp.info

 


bg Image