budka10.png

"Bardzo źle oceniam głosowanie w sprawie senatora Koguta. Równie źle oceniam fakt, że głosowanie w takiej sprawie odbywa się w trybie tajnym. To z pewnością należy zmienić. Jednak na podstawie nawet jednego, bardzo złego głosowania nie należy wysnuwać daleko idących wniosków, podważać sensu istnienia samej instytucji Senatu" - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

"Należy docenić pozytywną rolę dodatkowej izby parlamentu, chociażby w przypadku wsparcia dla Polonii i Polaków za granicą - bo za związki z nimi odpowiada właśnie Senat" - wskazał polityk.

Borys Budka pytany o pojawiające się głosy dotyczące likwidacji Senatu bądź zmiany formuły izby wyższej wskazał, że chciałby "poznać zdanie Polaków w tej sprawie, pod warunkiem jednak, że będzie to poprzedzone merytoryczną dyskusją, a nie emocjami". "Bo jeśliby zadać pytanie o zasadność istnienia Senatu bezpośrednio po głosowaniu w sprawie senatora Koguta, większość mogłaby być za likwidacją drugiej izby parlamentu. A ja powtarzam - na podstawie jednostkowej sytuacji nie wolno podejmować pochopnych decyzji" - zaznaczył.

Cała rozmowa: se.pl


bg Image