schetyna4.png

"Politycy PiS uważają, że wszystko to, co się dzieje w Polsce - łącznie z sytuacją gospodarczą i sukcesami sportowymi - to jest ich zasługa. Dobra sytuacja gospodarcza, mniejsze bezrobocie, a PiS nie daje podwyżek lekarzom rezydentom i pracownikom medycznym.To prowadzi do paraliżu służby zdrowia. PiS chce udowodnić lekarzom - tym, którzy oczekują podwyżek - że nie mają racji, że rację ma PiS i Ministerstwo Zdrowia i słuszna była decyzja o zakończeniu rozmów" - powiedział w "Poranku Radia TOK FM" przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

"PiS nie jest w stanie przyznać się do błędu, jest w amoku politycznej kampanii a nie rozwiązuje problemów. Przedstawiliśmy projekt ustaw zwiększający finansowanie służby zdrowia do 6% PKB do 2020 r. Wzywaliśmy wszystkie partie do współpracy" - podkreślił polityk.

"Expose to nie jest prezentacja w Power Poincie, tylko to jest plan pracy rządu, to jest bardzo ważna rzecz, która nie jest częścią kampanii wyborczej tylko częścią, którą trzeba realizować" - zaznaczył Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej odniósł się również to kwestii pomysłu wejścia Polski do strefy euro.

"Trzeba przekonać Polaków do tego i pokazywać im korzyści z wejścia do strefy euro. Musimy odpowiedzieć na antyunijną narrację PiS. PiS nas wypycha na margines UE, nie siedzimy przy stole, nie decydujemy jak pieniądze będą dzielone. Należy Polakom wytłumaczyć, że strefa euro to nie jest zabranie nam suwerenności i niezależności, tylko element następnego kroku w kierunku integrującej się UE" - mówił Grzegorz Schetyna.

Źródło: tokfm.pl

 


bg Image