Neumann_pap.png

"Polska gospodarka rozwija się w tempie nie w takim, jakby mogła się rozwijać. Nie jesteśmy liderem rozwoju w Europie. Za czasów Platformy byliśmy liderem wzrostu, więc to nie jest sukces, to jest korzystanie z koniunktury światowej. Absolutną winą Morawieckiego jest brak pobudzenia inwestycji bo ten wzrost nie jest wzrostem opartym na trwałych fundamentach, nie ma inwestycji nie tylko w sektorze prywatnym, który nie ufa tej władzy, ale też brak inwestycji w sektorze publicznym" - powiedział w programie "RZECZoPOLITYCE przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann. "Mateusz Morawiecki nie zrobił jeszcze nic w tym roku. Przed Morawieckim stoi wielkie wyzwanie jakim jest rekonstrukcja. Będzie miał jeszcze mniejszą samodzielność niż miała Beata Szydło" - dodał.

"Moim zdaniem politykiem roku jest Donald Tusk. Wbrew działaniom Waszczykowskiego, Szydło dostał szansę i jest drugą kadencję szefem Rady Europejskiej. To 27:1 z którym Beata Szydło wróciła do kraju jako ze swoją największą porażką jest też największym zwycięstwem Donalda Tuska. Jest Polakiem i nikt nie ma prawa zabraniać Polakom mówić o tym jak powinni urządzać swój pomysł na politykę w Polsce, jak ją komentować"- mówił polityk.

Sławomir Neumann wskazał, że "dzisiaj PiS uderzając w konstytucję i prowadząc promoskiewską politykę, mając też poparcie niektórych biskupów, to ucieleśnienie targowicy". "Gdyby nauczyli się trochę historii to wiedzieliby, że opisują siebie. I trudno z nieukami czasami dyskutować" - zaznaczył.

Źródło:  rp.pl


bg Image