grabiec3.png

"Antoni Macierewicz próbuje zaistnieć. Pokazywanie Macierewicza jako kapłana religii smoleńskiej przestało działać na elektorat, dlatego teraz Macierewicz próbuje podpisywać umowy na dostawy sprzętu. Trudno, żeby badaniem katastrof zajmowali się politycy, dlatego my zawsze oddawaliśmy głos ekspertom ale Antoni Macierewicz lubi rzucić absurdalną teorię np. o tym, że jakieś osoby przeżyły katastrofę i im bardziej bzdurne tezy wypowiada, tym większą budzi sensację" - powiedział w programie "Polityczne Graffiti" rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.

"W czasach Platformy Obywatelskiej mieliśmy najszybsze tempo wzrostu PKB w Unii Europejskiej, dzisiaj jesteśmy na 6-7 miejscu. Rumunia rozwija się prawie dwa razy szybciej niż Polska. Jeśli w latach tłustych, czyli takich w których jest koniunktura gospodarcza, nie potrafimy zbilansować budżetu podczas gdy kilka krajów UE maja nadwyżkę, my mamy deficyt" - mówił Jan Grabiec podsumowując dynamikę polskiej gospodarki w 2017 r.

Polityk był również pytany o zapowiadaną od kilku miesięcy przez PiS rekonstrukcję rządu. "Tych zapowiedzi rekonstrukcji było tak dużo, że trudno jakoś odnosić się ze szczególnym pietyzmem do tej zapowiedzi premiera Morawieckiego. On kilka tygodni temu przedstawił swój rząd w składzie w 100% zgodnym z tym, jak funkcjonował poprzedni. Teraz mamy wymieniać ministrów po kilku tygodniach"- wskazał Jan Grabiec.


bg Image