siemoniak3.1.png

"Premier Morawiecki być może miał złudzenie, że będzie miał wpływ na to, kto będzie w jego rządzie ale bardzo szybko został z tego błędu wyprowadzony. W tym rządzie są fatalni ministrowie którzy nie powinni tam być i premier Morawiecki wraz z prezydentem Andrzejem Dudą, który te nominacje podpisał ponoszą za to odpowiedzialność" - powiedział w radiowych "Sygnałach Dnia" Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Tomasz Siemoniak zauważył, że "to co robi PiS z państwem Polskim jest na granicy powagi. Nie było żadnego powodu żeby tak szybko formułować rząd oraz żeby tak szybko było expose, konstytucja daje 14 dni. Coś się dzieje wewnątrz PiS-u, jest jakiś głęboki kryzys którego przejawem są właśnie takie nerwowe ruchy".

"Nie wierzę w to, że za miesiąc będzie kolejna rekonstrukcja. Argument, że premier musi się przyglądać pracy ministrów żeby podjąć decyzje jest niewłaściwy, przecież premier Morawiecki pracował z tymi ludźmi 2 lata. Morawiecki jest pierwszym premierem w Polsce, który nie miał jakiego najmniejszego wpływu na skład swojego rządu. To, że nie był wymieniony żaden minister dowodzi paraliżu np. na linii Prezydent Duda – Kaczyński albo takiej walki frakcyjnej która przyniosła wczoraj stary rząd" - mówił Wiceprzewodniczący Siemoniak.

wł/Polskie Radio Program 1.


bg Image