grabiec_2.png

"Patrzymy ze smutkiem na to, co się wczoraj wydarzyło i dzisiaj będzie działo w Sejmie, jeśli chodzi o zmiany dotyczące polskiego ustroju. Trudno powiedzieć, żeby te zmiany personalne stanowiły zmianę jakościową" - powiedział w radiowych "Sygnałach dnia" Rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. "To dla kraju nie najlepsza wiadomość, chociaż z perspektywy opozycji, słaby rząd i kolejne cegły wypadające z tego muru - niegdyś monolitu - jaki stanowił PiS, to pozytywne wiadomości i scenariusz zwiastujący upadek tego rządu" - dodał.

Poseł zwrócił uwagę, że "mieliśmy wczoraj do czynienia z punktem zwrotnym. Ten mit genialnego stratega prezesa Jarosława Kaczyńskiego upada. Okazuje się, że negocjowana przez wiele tygodni, wewnątrz PiS, rekonstrukcja rządu prowadzi do tego, że wicepremier ma zostać premierem, premier - wicepremierem, a inni ministrowe mają podobno zostać na swoich miejscach. Nawet ci od roku wskazywani do natychmiastowego usunięcia".

"Jak kiedyś powiedział Sławomir Neumann: rząd to bardziej grupa rekonstrukcyjna niż rząd, ale to jest grupa rekonstrukcyjna, która nie potrafi przeprowadzić rekonstrukcji" - podsumował Jan Grabiec.

wł/Polskie Radio Program 3.


bg Image