Neumann2.png

"Wczorajsze przemówienie Andrzeja Dudy w Sejmie to dużo pięknych słów, ale za tym nie idą czyny rządzących. Miałem uczucie zakłamania. Jedność - Tak jeśli rządzący będą przestrzegać zasad. My jesteśmy gotowi do rozmów, pod warunkiem, że będą przestrzegane podstawowe zasady w Polsce. Prawo będzie prawem, konstytucja będzie konstytucją. Walczymy o to, żeby ustawa o KRS nie weszła w takim kształcie. Gdyby PiS ją przyjęło, będziemy oczekiwać tego do czego zobowiązał się prezydent, czyli do weta" - powiedział w "Kwadransie politycznym" Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.

Odnosząc się do tłumaczeń PiS w sprawie ustaw niszczących trójpodział władzy, Przewodniczący wskazał, że "to nie jest walka o korporacyjne układy. Nam nie zależy na stanowiskach sędziów. Bronimy fundamentu demokracji jakim jest trójpodział władzy oraz niezależność i niezawisłość sędziów. Wiemy, że mamy mniejszość w parlamencie, ale złożenie wotum to element oceny 2 lat rządów, tego wydarzyło się w ostatnich miesiącach oraz 11 listopada".

"Myślę, że zabieg z Mateuszem Morawieckim jest zasłoną dymną a nie rzeczywistym planem politycznym. Wydaje mi się, że to Jarosław Kaczyński zostanie premierem. Zmiana powinna nastąpić w najbliższym czasie, gdyż od dwóch miesięcy ma miejsce pełny paraliż rządu" - mówił Przewodniczący Neumann.

Cała rozmowa na vod.tvp.pl


bg Image