neumann1.png

"Jest najlepszy w Warszawie, pokazywały to wszystkie sondaże, nie ma lepszego kandydata opozycji - i to jest oczywiste. Ja rozumiem też takie prężenie muskułów, ale na końcu są proste rzeczy" - powiedział w "Porannej rozmowie RMF FM" o kandydaturze Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.

Przewodniczący odnosząc się do współpracy opozycji w wyborach samorządowych wskazał, że "nie będziemy mówić o parytetach, o tym mówiliśmy wcześniej. Mówimy o tym od początku: w każdym mieście indywidualnie będziemy szukać kandydata, który jest najlepszy, żeby wygrać, ma największe szanse. On nie musi być z Platformy, nie musi być z jakiejkolwiek partii, może być niezależnym kandydatem".

"Uważam, że "zjednoczona opozycja" jest wartością i tak jest w polityce, że nie wszyscy musimy się kochać, lubić, mieć do siebie takie szczere, otwarte uczucia, bo możemy mieć inne zdanie na wiele tematów, ale dzisiaj to, co przygotowuje PiS - ordynację wyborczą, która tak naprawdę eliminuje z gry o mandaty małe ugrupowania - to dla wszystkich nas, dla Platformy też, mimo że Platforma w tej nowej ordynacji bierze mandaty, bo mamy ponad 20 procent" - podkreślał Sławomir Neumann.

Cała rozmowa na rmf24.pl


bg Image