siemoniak.png

"Tęsknię za polityką w której się spieramy, kłócimy ale nie obrażamy. Prezes Kaczyński nie spotyka się z liderami opozycji. Tej rozmowy nie ma, wszyscy są dla siebie coraz bardziej obcy. Bardzo lubię Ryszarda Petru i Katarzynę Lubnauer. Mam wielką nadzieję, że po emocjach będą prowadzić projekt Nowoczesnej. Nie ma Nowoczesnej bez Petru, Lubnauer i Gasiuk-Pihowicz" - powiedział w programie "Onet Rano" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Polityk wskazał, że "Katarzyna Lubnauer spotka się z Grzegorzem Schetyną, wszystko sobie ustalą". "Warszawiacy tak dobrze przyjęli pomysł, że Platforma Obywatelska jest z Nowoczesną, że się porozumieliśmy, to jest siła. Wierzę, ze Katarzyna Lubnauer jest osobą racjonalną, musi zbudować swoje przywództwo" - podkreślił.

"Warszawy nie można oddać PiS-owi. Platformę Obywatelską i Nowoczesną łączy samorząd, pomysły na gospodarkę też nas nie poróżnią. W sferze politycznej można szukać różnic w ocenach, my oceniamy 8 lat rządów bardzo pozytywnie. Nasze ambicje to jest 30-40%. Dobra współpraca z Nowoczesną może tworzyć blok konserwatywno-liberalny, na który Polacy zagłosują w wyborach" - mówił Tomasz Siemoniak.

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej dodał, że "polityka w której jest więcej niż 2 partie polega na tym, żeby były koalicje, żeby każdy wnosił swoją wrażliwość". "Nie sądzę, żeby różnice programowe czy ideowe między Platformą Obywatelską a Nowoczesną miały być przeszkodą. Łatwo nam się będzie dogadać, jest kwestia tego, że PO ma lat 17 a Nowoczesna 2. Z naszej strony jest otwartość" - zaznaczył.


bg Image