trzaskowski2.png

"Duża ustawa reprywatyzacyjna Platformy Obywatelskiej od roku leży w Sejmie i nikt się nią nie interesuję. PiS nie chce nad nią pracować. Jeśli Patrykowi Jakiemu uda się przeforsować swoją ustawę albo naszą, będę pierwszym, który mu pogratuluję, o ile będą środki w budżecie na to zapewnione" - powiedział w programie "Onet Rano" poseł Rafał Trzaskowski.

Pytany dalej o kwestie związane z reprywatyzacją w Warszawie, poseł Trzaskowski wskazał, że "Hanna Gronkiewicz-Waltz bierze na siebie odpowiedzialność polityczną za to, co się działo w Warszawie, ale gdyby w tym momencie zdała urząd to, mielibyśmy komisarza z PiS, który by pozamiatał to miasto. Gdyby w Warszawie był komisarz z PiS, wszystko skupiłoby się tylko na pomnikach i grodzeniu placów, na cofaniu dobrych decyzji dotyczących in vitro. W rok w Warszawie zniżyliby całą niezależną kulturę".

"Myślę, że jest mobilizacja obywatelska, ludzie stracili cierpliwość i jeśli PiS będzie posuwał się dalej z niszczeniem demokracji i niezależnego myślenia w naszym kraju, to na pewno będzie tak, że ludzie będą wychodzić na ulice" - mówił Rafał Trzaskowski.

Kandydat Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Warszawy w kontekście tonu kampanii wyborczej podkreślał: "Nie wierzę, że warszawiacy dadzą się nabrać na to, że ta kampania będzie tylko wokół reprywatyzacji i będziemy rozmawiać o przeszłości. Trzeba wyciągać wnioski z przeszłości, ale rozmawiać o przyszłości. Uchwaliliśmy małą ustawę reprywatyzacyjną. Dzięki ustawie nie ma kuratorów osób, które mają ponad 100 lat, nie da się oddać budynków, które były zniszczone po wojnie, zupełnie inaczej wygląda polityka, jeśli chodzi o lokatorów".

Jednocześnie Rafał Trzaskowski zauważył, że "w ratuszu będzie trzeba delikatnie mówiąc przewietrzyć kadry. Pewnie rzeczy nie zostały zrobione dobrze. Nie zajęliśmy się smogiem, jest za dużo nieładu związanego z reklamą. Ale jeżeli ktoś się pyta, czy dalej będziemy zbliżać miasto do rzeki, budować metro rozwijać komunikację miejską, która jest jedną z najlepszych w Europie to oczywiście, że będziemy to robić".

Cała rozmowa na vod.pl


bg Image