Budka.png

"To jest odpowiedzialność. To jest tak naprawdę pokazanie, kto rządzi Polską. Wszyscy wiemy doskonale, że decyzje zapadają na Nowogrodzkiej. I ja uważam, że jest to oszukiwanie opinii publicznej, że pani premier cokolwiek politycznie może" - powiedział o ewentualnej zmianie na stanowisku premiera w programie "Gość Radia ZET" Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Odnosząc się do pojawiającej się informacji, że to Jarosław Kaczyński zastąpi Beatę Szydło, Wiceprzewodniczący podkreślił: "przypomnę, że to PiS proponuje kolejny akt prawny o jawności życia publicznego, więc proponowałbym żeby zastanowili się również nad tym, że jednak skoro wszyscy ministrowie, wszyscy politycy PiS twierdzą, że to prezes Kaczyński podejmuje decyzje, to powinien stać na czele rządu".

"Robimy wszystko by przekonać Polaków, że tutaj nie chodzi o spór polityczny, ale o dwie wizje Polski. Polski centralistycznej tak, jak chce PiS i Polski regionalnej, demokratycznej, samorządnej, jaką chce Platforma" - mówił natomiast Borys Budka w kontekście Konwencji Platformy Obywatelskiej w Łodzi.

Cała rozmowa na radiozet.pl

 


bg Image