szejnfeld3.png

"Grzegorz Schetyna jest gwarantem tego, że opozycja w Polsce zjednoczy się przed wyborami i pójdzie razem po zwycięstwo w wyborach samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich" - mówił w programie "Minęła Ósma" europoseł Adam Szejnfeld.

Europoseł podkreślał, że "razem możemy wygrać, osobno przegramy. W wyborach samorządowych priorytetem musi być kompetencja i możliwości wyborcze kandydata a nie parytety". Pytany jednocześnie o kandydata na prezydenta Warszawy wskazał, że "Rafał Trzaskowski jest fantastycznie przygotowany do kandydowania oraz do tego, żeby być bardzo dobrym prezydentem, ale jest też kilkoro innych działaczy Platformy Obywatelskiej, którzy mają równie dobre kompetencje".

Adam Szejnfeld zapowiedział także, że "niebawem ogłosimy kandydatów na wszystkie największe miasta w Polsce, wtedy ogłoszone zostaną imiona i nazwiska, chcemy to ogłosić w styczniu. Mamy nadzieje, że ten czas pozwoli nam się dowiedzieć kto chce iść z nami. PSL, SLD".

"Jesteśmy na drodze tworzenia wielkiej koalicji, ci którzy z nami nie pójdą będą skazani na marginalizację na arenie politycznej o ile w ogóle wejdą do parlamentu. Moim zdaniem dzisiejsza opozycja demokratyczna, prorozwojowa, proeuropejska dostanie od Polaków premię za jedność" - podkreślał europoseł.

Odnosząc się do propozycji, które zostały przedstawione na Konwencji Platformy Obywatelskiej w Łodzi Adam Szejnfeld wskazał: "totalna propozycja jest kompleksowa, systemowa. Ten system propozycji ma spowodować, że od strony prawnej, finansowej i faktycznej to obywatele, społeczeństwo obywatelskie w demokratycznym państwie będzie miało zdecydowany wpływ na zarządzanie swoją małą ojczyzną – gminą, powiatem, samorządowym województwie".

wł/TVP Info 


bg Image