kierwinski9.png

"Mamy problem z reprywatyzacją, problem, który musimy rozliczyć i wyjaśnić. Jesteśmy po 12 latach dobrej prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz. Nie wolno patrzeć na zmiany w Warszawie tylko przez pryzmat reprywatyzacji. Atutem jest to co zrobiła Platforma Obywatelska dla ludzi w Warszawie przez 12 lat" - powiedział poseł Marcin Kierwiński.

Poseł odnosząc się do sytuacji Hanny Gronkiewicz-Waltz zauważył, że ta "kończy swoją karierę polityczną. W polskiej polityce często jest tak, że prawdziwa ocena dokonuje się po wielu latach, jestem przekonany, że bilans tych 12 lat będzie dla prezydent pozytywny i warszawiacy zapamiętają ją jako dobrego prezydenta".

Pytany o to, czy prezydent Warszawy powinna stawić się przed komisją weryfikacyjną, Marcin Kierwiński deklarował, że "będziemy namawiali Hannę Gronkiewicz-Waltz, aby obaliła kłamstwa Patryka Jakiego". Przypomniał jednocześnie, że "chcieliśmy uregulować kwestię reprywatyzacji ale zmagaliśmy się z wielkim kryzysem".

Marcin Kierwiński w kontekście wczorajszej wizyty prezydenta Turcji w Warszawie podkreślał: "stawia nas to na marginesie Unii Europejskiej. Po tych zdarzeniach, które mieliśmy w Turcji, Erdogan nie jest przyjmowany przez polityków zachodnich z wielką pompą. Okazuje się, że Polska dyplomacja nie chce rozmawiać z prezydentem Francji ani kanclerz Niemiec, a spotyka się z Erdoganem i Łukaszenką. To jest żenujące. Nasze władze przyjmują człowieka, który wsadził do więzienia prawie 50 tys. ludzi. Ciągnie swój do swego".

wł/Radio Plus


bg Image