grupinski_3.png

"Protest prezydenta jest pozorny, gdyż prezydent wetując ustawy, zrobił to tylko po to, by ratować wizerunek i przejąć nastroje społeczne. Prezydent przygotował wadliwe projekty ustaw i zamiast konsultacji ws. Sądu Najwyższego i KRS chciał rozmawiać o zmianie konstytucji. Bylibyśmy niepoważni uczestnicząc w takim spotkaniu" - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Przewodniczący wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej, poseł Rafał Grupiński.

Pytany o plany Platformy Obywatelskiej na wybory samorządowej, poseł Grupiński wskazał, że "chcemy wspólnych list z innymi partiami opozycyjnymi, na poziomie sejmików i tam, gdzie będzie tego od nas wymagała nowa ordynacja wyborcza. Nie wiemy, jakie pomysły na zmianę ordynacji ma Kaczyński. Z punktu widzenia sejmików wspólne listy z Nowoczesną, zz uwzględnieniem przedstawicieli licznych ruchów społecznych, to konieczność".

Rafał Grupiński podkreślił, że "jest wiele organizacji pozaparlamentarnych, które sprzeciwiają się PiS. Dziś KOD, Obywatele RP, Łańcuch Światła, Akcja Demokracja zdają sobie sprawę, że nie da się w pojedynkę sprzeciwiać łamaniu demokracji przez PiS".

wł/Rzeczpospolita, nr 241 (10879), s. A7


bg Image