schetyna10.png

"To jest bardziej wizja niż program. To jest spojrzenie w przyszłość, próbujące otwierać nowe możliwości i przestrzenie. Będziemy z niego korzystać i nad nim pracować" - powiedział w "Poranku Radia TOK FM" Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, odnosząc się do wystąpienia poseł Muchy.  

Przewodniczący poinformował, że od "pół roku pracujemy nad programem samorządowym, to jest konwencja, która ma przynieść program samorządowy. Eksperci, 2 zespoły po 12 osób, parlamentarzyści, samorządowcy pracują nad tym programem w wymiarze organizacyjnym, jak ma wyglądać Rzeczpospolita samorządna po wyborach".

"Program jest niezbędny przed wyborami, żeby przejść do programu i zbudować wokół niego wsparcie większości opozycyjnych to musi być wizja co do której się zgodzimy. Pójście w debatę programową wewnątrz partii opozycyjnych to jest zabójcze, bo nie znajdziemy porozumienia. Dzisiaj wyzwaniem dla Platformy Obywatelskiej i wszystkich partii opozycyjnych jest szukanie tego, co wspólnego" - podkreślał Grzegorz Schetyna.

Pytany o ruchy wewnątrz obozu PiS, Przewodniczący Schetyna zauważył, że "prawdziwe relacje Kaczyńskiego z Gowinem widzieliśmy, kiedy rozliczali subwencję i pieniądze, które inwestowali w kampanię wyborcza, w całości skonsumował je Jarosław Kaczyński".

wł/TOK FM


bg Image