Neumann3.png

"Wczorajsze orzeczenie Sądu zmienia sytuację, powinno być powodem do nowych przemyśleń dla pani prezydent, żeby pójść na komisję i swoim głosem bronić prawdy" - powiedział w programie "Poranek Radia TOK FM" Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. Przypomniał jednocześnie, że "prawda musi się bronić. Platforma Obywatelska małą ustawę reprywatyzacyjną uchwaliła dzięki zaangażowaniu Hanny Gronkiewicz-Waltz. Do tej pory duża ustawa nie została uchwalona. Złożyliśmy tę ustawę w tej kadencji i została odrzucona głosami PiS-u, co pokazuje zakłamanie posła Jakiego i posłów PiS-u, którzy mówią o ochronie lokatorów, a kiedy ustawa która gwarantowała ochronę lokatorów była w Sejmie, to byli przeciwni".

Pytany o to, czy prezydent Warszawy powinna stawić się na wezwanie komisji weryfikacyjnej, Sławomir Neumann wskazał: "jest faktem i trudno zamykać oczy, że ta komisja istnieje i w wielu mediach jest jej działalność mocno eksponowana. Hanna Gronkiewicz – Waltz nie może odchodzić na koniec kadencji z bagażem reprywatyzacji, przez te 3 kadencje zrobiła mnóstwo dobrych rzeczy dla Warszawy".

W kontekście nalotów policji na organizacje kobiece, biorące udział w Czarnym Marszu, Przewodniczący poinformował, że "zażądaliśmy od pani premier informacji na najbliższym posiedzeniu Sejmu, czy to są działania inspirowane przez nią, czy to są działania ministra Błaszczaka czy Ziobro. To nie jest jedyne działania przeciwko kobietom w wykonaniu tego rządu. Skasowanie okołoporodowych standardów, skasowanie tabletki +dzień po+. Rząd działa przeciwko kobietom. Nasze Biuro Interwencji Obywatelskich będzie udzielać organizacjom wsparcia prawnego. Dzisiaj społeczeństwo obywatelskie potrzebuje ochrony".

wł/TOK FM


bg Image