Neumann.png

"Kiedy Donald Tusk został po raz pierwszy wezwany do prokuratury, kiedy zaczęły się protesty, wszystko poszło do góry. My wtedy mówiliśmy, że to jest moment, kiedy te sondaże nam za szybko urosły, bo trzeba dokładać cegiełkę po cegiełce. Nie przejmowałbym się dzisiaj sondażami. Prawdziwy sondaż będzie mniej więcej za rok przy wyborach samorządowych. To powinno dać nam poczucie odpowiedzialności za to, co nas czeka w najbliższych miesiącach. Patrząc na trendy sondażowe, one nie są trendami spadkowymi czy wzrostowymi" - powiedział w "Porannej rozmowie RMF FM", pytany o sondaże Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.

W kontekście wyborów samorządowych Przewodniczący zwrócił uwagę, że "wiemy, ile PiS ma poparcia i wiemy, że żeby wygrać z PiS-em w wyborach samorządowych opozycja musi pójść wspólnie, bo premia za wspólne pójście będzie dodatkowym bonusem w tych wyborach. I to jest odpowiedzialność nasza, opozycji i to są wnioski, które wyciągamy z tych sondaży".

Odnosząc się to tematu reprywatyzacji w Warszawie, Sławomir Neumann podkreślał: "chcemy mówić o nieprawidłowościach, które były. Przypomnę, że to Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej prezydentura to pomoc lokatorom z kamienic, które były przejmowane przez ludzi, którzy w ramach reprywatyzacji przejmowali te nieruchomości. Trzeba być uczciwym w ocenach. Nie zamykamy oczu. Nie mówimy o tym, że nie było problemu z reprywatyzacją. Mówimy, że jest, że wiele wniosków do prokuratury czy do CBA zgłaszała też Hanna Gronkiewicz-Waltz".

Jednocześnie Przewodniczący zapowiedział, że "wejdziemy w kampanię z podsumowaniem tej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz, z rozliczeniem się z tej kadencji i z wizją dla warszawiaków, jeśli chodzi o miasto i dobrym kandydatem. My mamy świadomość jako Platforma Obywatelska i Hanna Gronkiewicz-Waltz też ma tego świadomość - musimy się rozliczyć z tej reprywatyzacji, pokazać wszystkie złe rzeczy, które się działy po to, żeby wyborcy mogli podjąć dobre decyzje w wyborach".

Cała rozmowa na rmf24.pl


bg Image