siemoniak6.png

"Na pewno uregulowania wymagają kwestie relacji prezydent - premier i Rada Ministrów" - powiedział w radiowych "Sygnałach Dnia" Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. Jednocześnie zwrócił uwagę, że "mamy dwie władze wykonawcze, które nie powinny sobie wchodzić w drogę, nie powinny rywalizować. Widać to nawet przy politykach wywodzących się z jednego ugrupowania, jak to źle funkcjonuje".

W kontekście zaplanowanej na 21. października konwencji samorządowej, Wiceprzewodniczący zapowiedział, że "jeśli chodzi o kandydatów na prezydentów, będziemy czekali do początku roku. Być może w ogóle będziemy czekali na to, gdy pojawi się nowelizacja ordynacji".

"Coraz głośniej z kręgów obozu rządzącego słychać o różnych pomysłach. Te pomysły bardzo mocno będą rzutowały na strategię i taktykę wyborczą. Liczymy, że pomysły ordynacyjne nie będą rujnowały samorządu i nie będą na korzyść jednego ugrupowania" - wyraził oczekiwanie Tomasz Siemoniak.

Jednocześnie Wiceprzewodniczący zauważył, że "PiS nie prowadzi dyskusji w sposób otwarty, przejrzysty. Oczekiwałbym od obozu rządzącego jasnego stanowiska co proponuje. Ważne jest, żeby zachować demokratyczne zasady, żeby nie było jakichkolwiek wątpliwości, że te wybory będą przeprowadzone w sposób rzetelny. Byłoby dobrze, gdyby dyskusja nie przebiegała w ostatniej chwili, by projekty nie wpłynęły w nocy i nie miały być przyjęte w ciągu kilku godzin".

wł/Polskie Radio


bg Image