szczerba.png

"Albo prezydent będzie chciał być podmiotowym politykiem, a widać, że na podmiotowości zyskuje w sondażach zaufania, albo będzie chciał na kolanach, czy na jednym z kolan, do tego obozu Zjednoczonej Prawicy wrócić i okazywać swoją podległość prezesowi" - powiedział poseł Michał Szczerba w programie #RZECZoPOLITYCE odnosząc się do projektów ustaw sądowniczych, które ma zaproponować prezydent Andrzej Duda.

"Prezydent uzyskał ponad osiem milionów głosów, to jest jego mandat społeczny, to jest jego siła, która powinna być respektowana przez Jarosława Kaczyńskiego. On nigdy tej godności nie dostąpił, przegrał z Bronisławem Komorowskim, bo jest politykiem, którego Polska personalnie nie akceptuje" - mówił polityk. Dodał, że czeka "na te projekty, żeby dowiedzieć się czy Polska jest wciąż demokratycznym państwem prawa".

Michał Szczerba był pytany również i spostrzeżenia wobec wyborów w Niemczech.

"My, jako Platforma Obywatelska, trzymaliśmy kciuki za CDU/CSU, za Angelę Merkel, bo to oznacza dla Polski stabilizację. Co będzie dalej, to zobaczymy, ale to będzie pewnie trudna koalicja z liberałami i Zielonymi. AfD to partia, która jest bardzo dużym niebezpieczeństwem. Dziwią głosy na polskiej prawicy, jak pana Karnowskiego, który wczoraj zachwycał się na Twitterze, że będzie w Niemczech prawdziwa demokracja" - podkreślił polityk.

Źródło: rp.pl


bg Image