grabiec_2.png

"Te dane nie są szokujące biorąc pod uwagę, że od wielu lat od 2012 roku widać poprawę wyników gospodarczych w Polsce. Wydobyliśmy się z okresu kryzysu" - powiedział w programie "Sedno sprawy Radia Plus" rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. Poseł zauważył jednocześnie, że "w ubiegłym roku była niska ściągalność VAT-u, niższa niż w czasach Platformy Obywatelskiej. W naszym przekonaniu szybkie tempo rozwoju, które mieliśmy w 2015 roku, zostało spowolnione w 2016 dobrze, że wracamy do poziomu, który był w 2015 roku".

Poseł przypomniał, że "wdrożyliśmy kilka programów, które służyły zwiększeniu ściągalności VAT-u, które kontynuuje wicepremier Morawiecki".

"Fakty są takie, że tego rodzaju programy przygotowuje się kilka miesięcy. Gdyby nie rozwalenie aparatu skarbowego w ubiegłym roku przez zupełnie niepotrzebne przekształcenia dokonane przez rząd PiS to szybciej byśmy mieli wyższą ściągalność VAT-u. Kilka tygodni temu w odpowiedzi na interpelacje poseł Leszczyny Ministerstwo Finansów przyznało, że żaden z przynoszących obecnie efekty projektów nie powstał w czasie rządów PiS" - podkreślał Jan Grabiec. Rzecznik zauważył jednocześnie, że "za mafię paliową wzięliśmy się za czasów Platformy Obywatelskiej. Propaganda sukcesu ma to do siebie, że dobrze się jej słucha. Wskaźniki GUS-u mówią jednak o tym, że 2016 rok to dramatyczna zapaść".

wł/Radio Plus


bg Image