schetyna7.png

"W sposób koncesjonowany przez Kaczyńskiego, Gowin buduje swoją pozycję w koalicji i PiS. Jarosław Gowin jest koncesjonowanym politykiem PiS na wszystko co robi dostaje zgodę Jarosława Kaczyńskiego" - powiedział o rzekomym konflikcie w PiS wokół reformy szkolnictwa wyższego, w programie "Poranek Radia TOK FM" Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Odnosząc się do współpracy opozycji, Grzegorz Schetyna wskazał przykład wspólnych komisji, jak ta ds. reformy wymiaru sprawiedliwości. "Tworzy ją Kamila Gasiuk–Pihowicz, Borys Budka i Krzysztof Paszyk. To jest parlamentarna komisja, która ma ekspertów także pozaparlamentarnych. Drugą komisję, którą powołujemy to jest komisja do spraw organizacji pozarządowych, ta ustawa jest w Sejmie" - powiedział, dodając że "musimy iść razem, ludzie nie wybaczą nam porażki, ludzie nie wybaczą nam jeśli oddamy Polskę PiS na kolejne cztery lata".

Wskazując na istotę zagadnienia zjednoczonej opozycji, Przewodniczący podkreślił, że "to nie jest istotne, kto stanie na czele komitetu wyborczego czy organizacji. Chodzi o to, żeby pokazać, że opozycja może stanąć obok siebie. Tego oczekują Polacy, jeżeli nie wygramy wyborów samorządowych to nie wygramy wyborów parlamentarnych. Musimy iść do wyborów razem, zbudujemy jako Platforma Obywatelska koalicję.  W tworzonej koalicji, muszą się też znaleźć środowiska lewicowe".

wł/TOK FM


bg Image