lewandowski2.png

„Prezydent Francji chwyta się ksenofobicznych emocji. W Polsce gra się na lękach przeciw uchodźcom, we Francji coraz bardziej przeciwko Polakom” – powiedział w „Poranku Radia TOK FM” Janusz Lewandowski, przewodniczący Delegacji PO-PSL w Parlamencie Europejskim. 

Na pytanie Dominiki Wielowieyskiej o to co „odpowiedziałby na narzekania francuskich związkowców, którzy pogardliwie nazywają nasz kraj  +600 euro+ i narzekają, że przez Polaków tracą pracę”, eurodeputowany zaznaczył, że „to jest sztucznie, politycznie nakręcony problem”. „Tak samo rozhisteryzowany, jak problem polskiego hydraulika, w czasie referendum konstytucyjnego we Francji. Polacy nikomu nie kradną pracy” – wyjaśnił, dodają, że „polski budowlaniec czy kierowca nie uprawia zawodu, która jest wymarzonym zajęciem dla związkowców i robotników francuskich”. 

Janusz Lewandowski wyraził zaniepokojenie podróżą prezydenta Francji Emmanuela Macrona po krajach Europy Środkowej , podczas której rozmawia z ich przywódcami na temat problemów pracowników delegowanych. Podkreślił, że „Międzymorze to obszar wspólnoty interesów z Polską, a tymczasem niezwykle łatwo Macronowi znaleźć tu sojuszników dla dyrektywy, która jest wbrew interesom Czechów, Słowaków, a przede wszystkim Polaków”.

Źródło: tokfm.pl


bg Image