kierwinski1.2.png

"Mam nadzieję, że ustawy które zaproponuje prezydent, będą gwarantowały niezależność, niezawisłość sądów. Jeżeli pisze je prof. Królikowski, to pewnie tak będzie ale samo to, że prezydent skorzystał z usług prof. Królikowskiego pokazuje, że Andrzej Duda ma bardzo mało zaufania do Zbigniewa Ziobry. To czarna polewka dla ministra Ziobry od strony prezydenta" - powiedział poseł Marcin Kierwiński w programie "Kwadrans Polityczny" odnosząc się do przygotowywanych przez Kancelarię Prezydenta ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Polityk dodał, że "jeżeli będzie możliwość dialogu z prezydentem, jeżeli to będzie prawdziwy dialog, to Platforma Obywatelska będzie na niego otwarta".

Marcin Kierwiński pytany o wypowiedź wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki dla dziennika "Die Zeit" wskazał, że wypowiedź polityka "została przekręcona" przez media. "Borys Budka powiedział bardzo jasno, że Unia Europejska powinna upominać się o praworządność w Polsce. Jeżeli wrócą niekonstytucyjne i niedemokratyczne ustawy, Unia powinna reagować. Borys Budka mówił stanowczo, że byłby ostatnią osobą, która podpisywałaby się pod planami wprowadzenia sankcji. Te sankcje nie objęłyby rządu, ale dotknęłyby zwykłych Polaków. To, że działania rządu prowadzą do tego, że jesteśmy izolowani w Europie, to jest fakt" - mówił polityk.

Podkreślił jednocześnie, że "jeżeli Komisja Europejska zdecyduje się, żeby karać Polskę, to będzie to wina polityki PiS. Polski rząd nie prowadzi żadnej dyskusji z partnerami europejskimi".

Źródło: tvp.info

 


bg Image