siemoniak6.png

„To działanie wprost PiS-u, bo dziennikarze, którzy są mocno kojarzeni z partią rządzącą, dysponują tymi nagraniami, ujawniają je w wybranym przez siebie momencie. To rzuca zupełnie nowe światło na całą aferę podsłuchową” – powiedział wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak w wywiadzie udzielonym dla „Super Expressu”.

Poseł odnosząc się do nowych taśm przedstawiających rozmowę Radosława Sikorskiego z byłym prezesem Orleny Jackiej Krawcem, zwrócił uwagę, że „moment, w którym to trafia do opinii publicznej, też zapewne nie jest przypadkowy”. Jak zauważył „ówczesny prezes Orlenu nie był działaczem PO ani w żaden sposób w Platformie nie działał”. Natomiast „Radosław Sikorski również dziś jest poza aktywną polityką”. „Trudno więc to odnosić do obecnej sytuacji Platformy Obywatelskiej. Te rozmowy nie mają tu żadnego znaczenia” - dodał.

Tomasz Siemoniak odpowiadając na pytanie Przemysława Harczuka o bieżącą sytuację w Platformie Obywatelskiej podkreślił, że „od ponad roku działa aktywnie Gabinet Cieni”, a posłowie PO biorą udział w dziesiątkach spotkań z ludźmi. „Powolny, ale jednak wzrost poparcia w sondażach opinii jest zauważalny. Już teraz jesteśmy odbierani jako główna partia opozycyjna” – zauważył polityk.

Źródło: se.pl


bg Image