Neumann.png

"W polskim parlamencie takie słowa z ust prezesa największej partii politycznej są haniebnymi. Nie ma wytłumaczenia. Stan zdrowia czy emocji nie mogą być wytłumaczeniem. Jarosław Kaczyński, kiedy zorientował się co powiedział, powinien mieć odwagę i przyzwoitość wejść na mównicę po raz drugi i przeprosić" - powiedział o wczorajszym wystąpieniu prezesa PiS w programie "Graffiti" Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.

Przewodniczący wyraził oczekiwanie, że "Jarosław Kaczyński przeprosi dziś tych wszystkich, których wczoraj obraził. To są słowa, które kwalifikują się do procesu sądowego i prawdopodobnie kwalifikują się także do doniesienia do prokuratury".

Sławomir Neumann poinformował, że "nasi prawnicy będą to analizować ale wierzę, że Jarosław Kaczyński się opamięta. Zachowania posłów PiS i przepychanki na sali, które sprowokował jeden z posłów PiS, to jest absolutnie coś co wymyka się spod kontroli. Za to wszystko odpowiada Jarosław Kaczyński".

Odnosząc się do udziału Prezydenta w zatrzymaniu zamachu stanu, Sławomir Neumann mówił: "Jeżeli Andrzej Duda chce uspokoić emocje i rozmawiać o reformie sądownictwa, to dzisiaj jego rolą jest zbudowanie przestrzeni do normalnej rozmowy, do konsultacji z różnymi klubami parlamentarnymi i środowiskami prawniczymi".

"Takiego bałaganu i chaosu,który PiS wprowadza w Sejmie nie było nigdy, w całej historii wolnej Polski" - zauważył Przewodniczący.

wł/Polsat News


bg Image