Halicki_media2.png

"Nie wierzę w emancypację prezydenta, uważam, że weto jest uzgodnione. To próba gry, bo niezależność samorządów jest dla Kaczyńskiego problemem, zawsze mówił o konieczności centralizacji nadzoru, powtarzał to minister Błaszczak, co jest kuriozalne. Ale zarówno opowiadanie o tym, że z pieniędzy za paliwo będą naprawiane drogi lokalne, jak i próba odwrócenia partyjnego nadzoru i kontroli nad samorządami, czyli ustawy o RIO, to chęć pokazania ludzkiej twarz PiS-u przed wyborami samorządowymi" - powiedział w programie "#RZECZoPOLITYCE" Przewodniczący mazowieckiej Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki.

Poseł odniósł się także do przyjętego przez PiS w Sejmie programu "Paliwo Plus". "Nie ma jeszcze katastrofy, ale ten efekt jest odłożony w czasie. Dzisiejsze wzrosty cen dopiero za chwilę odbija się na naszych budżetach" - zauważył Andrzej Halicki.

Andrzej Halicki podkreślił również, że nie wierzy w zapowiedzi polityków PiS. "Mówienie o tym, że za pieniądze z podwyżki paliwa będą naprawiane drogi, weto przed wyborami samorządowymi ma pokazać ludzką twarz PiS" - zaznaczył poseł.

Cała rozmowa na rp.pl


bg Image