crop-aUMdkP8YqO75yc9_180x130-0.png

"To nie kongres narzuci współpracę partiom opozycyjnym. W polityce jest tak, że partie polityczne muszą dojrzeć do tego, że chcą być razem" - powiedział o współpracy partii opozycyjnych w programie "Jeden na jeden" Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Doprecyzowując, Przewodniczący wyjaśnił, że "oznacza to być na tyle dojrzałym i doświadczonym, żeby podejmować takie decyzje. Trzeba przygotować wiele aktywności, pokazać, wymierzyć także swoją siłę. Niektóre partie polityczne przeceniają swoje możliwości. Nie ma lepszej weryfikacji niż wybory".

Grzegorz Schetyna odniósł się także do wystawiania przez .N kandydatów na prezydentów miast. "Uważam, że powinni być wspólni kandydaci, szczególnie dlatego, że wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że będzie jedna tura, że PiS narzuci jedną turę. Trzeba być do tego przygotowanym" - podkreślał Przewodniczący.

Przewodniczący wskazał także na zagrożenia płynące z planów PiS względem ordynacji wyborczej do samorządów. "Uważam, że w tym wariancie węgierskim, jeżeli będzie kilku kandydatów opozycji, to będzie zawsze większa szansa na zwycięstwo kandydata PiS-u. Jeżeli wtedy opozycja nie odpowie na takie zagrożenie, to znaczy, że jest niedojrzała" - zauważył.

W trakcie programu Grzegorz Schetyna był pytany o fundowaną Polakom przez PiS podwyżkę cen paliwa. "Nie sądzę, żeby się wycofali, jednak jeżeli jest tak dobrze,to dlaczego jest tak źle, że trzeba narzucić podatek? Premier Szydło mówi: wystarczy przestać kraść. Zaczęli kraść, że muszą narzucać nowe podatki? To pytanie do nich" - dociekał Przewodniczący.

cała rozmowa na tvn24.pl


bg Image