boni.png

"Jak patrzę na Grzegorza Schetynę i na to jak wyzwolił energię Platformy Obywatelskiej, energię do prac Gabinetu Cieni, energię do wyjazdów do małych miasteczek. Jak patrzę na aktywność Platformy Obywatelskiej to myślę, że zrobił bardzo dużo" - powiedział w programie "Poranek Radia TOK FM" europoseł Michał Boni.

Europoseł odniósł się do aktualnych notowań Platformy Obywatelskiej. Zauważył, że "nie byłoby efektu Tuska, gdyby nie praca Schetyny". "Myślę, że Platforma Obywatelska wróci do pozycji, którą wypracowała sobie w kwietniu" - dodał Michał Boni.

Pytany o obchody kolejnej miesięcznicy smoleńskiej, Michał Boni podkreślił, że "wielu ludzi z różnych ugrupowań tam będzie. Apel Frasyniuka, list Wałęsy, to są elementy, że jeśli będziemy razem, to wtedy jesteśmy w stanie pokonać zagrożenia  tworzone przez PiS. To próba wyzwolenia obywatelskiej energii". Zaznaczył również, że "Miesięcznice PiS nie są żadną uroczystością religijną".

Michał Boni przypomniał, że "jedynym sposobem dania sobie rady z walcem populistyczno - partyjno - plemiennym jet teo, żeby być mocną, zjednoczoną siłą".

wł/TOK FM


bg Image