siemoniak.png

"Rząd, w którym zasiadałem, w kwietniu 2015 roku podjął decyzję, że decydujemy się na rozmowy z rządem USA na temat pozyskania systemu Patriot. I ta dzisiejsza informacja jest dobrą kontynuacją. Natomiast trochę mam mieszane uczucia nie ze względu na sam fakt, oczywiście, bo to jest jakiś kroczek, jeszcze nie umowa, jeszcze nie porozumienie, natomiast wydaje mi się, że Antoni Macierewicz postanowił podłączyć się do wizyty prezydenta Donalda Trumpa i o 7.30 zwołuje konferencję, informując o ważnym fakcie, ale jednak nie jest to ani umowa, ani jakaś ostateczna decyzja" - zauważył w radiowych "Sygnałach Dnia" Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

W kontekście podpisanego memorandum na zakup systemu rakiet Patriot, Tomasz Siemoniak wskazał, że "pewnie będziemy używać tych systemów przez najbliższe kilkadziesiąt lat, różne rządy, różni generałowie będą tym dysponowali, więc dobrze, że tutaj jest jakaś kontynuacja. Oby więcej było w innych sprawach tego rodzaju działań".

Tomasz Siemoniak potwierdzając obecność Platformy Obywatelskiej w trakcie przemówienia Prezydenta Donalda Trumpa na Placu Krasińskich w Warszawie powiedział, że "z wielkim szacunkiem podchodzimy do Stanów Zjednoczonych, do naszych więzi i z otwartością do tego, co prezydent Donald Trump będzie chciał tutaj Polakom i Europie Wschodniej, bo tam, nie zapominajmy, będzie kilkunastu przywódców, powiedzieć".

Cała rozmowa na polskieradio.pl

 


bg Image