brejza.png

"Wszystkie osoby, które mają wyjaśnić powiązania biznesowe Marcina P., proceder rozwoju Amber Gold powinny być +krystalicznie czyste+, także wiceprzewodniczący komisji poseł PiS Marek Suski" - powiedział w "Poranku Radia TOK FM" członek sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold, poseł Krzysztof Brejza.

W kontekście nowych informacji na temat powiązań Marka Suskiego i Marcina P. z jednym ze stowarzyszeń, poseł poinformował, że "nie ma takiej pewności, że Marek Suski biorąc udział w tamtym spotkaniu, angażując się w działalność stowarzyszenia wspieranego przez Marcina P., czy jest taką osobą? Bo jest to bardzo dziwne stowarzyszenie i bardzo dziwny krąg osób".

Odnosząc się do samego stowarzyszenia Pomoc 2002, Krzysztof Brejza zauważył, że "jest wysoce prawdopodobne, że to stowarzyszenie było finansowane przez Marcina Stefańskiego. Mam korespondencje, gdzie jest wymiana rachunków, przelewów. I tak się zdarzyło, że pan Marek Suski, wiceprzewodniczący komisji śledczej, która ma wyjaśnić aferę Amber Gold i całego zaplecza finansowego, brał udział w spotkaniu, na którym podziękowano sponsorom stowarzyszenia, które +leczy+ młodych ludzi z homoseksualizmu, stowarzyszenia, o którym nawet członkowie PiS wypowiadają się, że ma wątpliwą renomę".

"Co tam robił poseł Suski? Dla mnie to jest rzecz niebywała i każdy tego typu przypadek wymaga weryfikacji" - dociekał poseł.

Podczas ostatniego posiedzenia komisji śledczej, Krzysztof Brejza pytał o pierwsze reklamy Amber Gold, które były zamieszczane w prawicowych mediach. Odpowiadając na groźby, które pojawiły się po tych pytaniach, poseł zapowiedział: "czekam na proces, na wniosek do komisji etyki. Z przyjemnością przedstawię fakty, dokumenty, którymi dysponuje komisja, a których nie mają posłowie PiS, bo nie przeglądają akt. Przedstawiam analizę ABW, z której wynika, że pierwsze reklamy były publikowane w mediach ojca Rydzyka, w +Naszym Dzienniku+ Mam wydruki z października i listopada 2009 roku i pierwsze wpłaty, pierwsze lokaty w Amber Gold nastąpiły parę dni po tych reklamach. Takie są fakty, ja nikogo nie oczerniam".

wł/TOK FM

 


bg Image