grabiec_2.png

"Wzywamy do nieposłuszeństwa obywatelskiego. Stajemy po stronie tych, którzy demonstracyjnie nie chcą płacić, bo telewizja jest wykorzystywana przez partię rządzącą. Jeszcze nigdy nie było tylu kłamliwych programów. TVP stała się tubą propagandową" - mówił w wywiadzie dla "Super Expressu" rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.

Poseł wskazywał, że przedstawiony przez PiS projekt ustawy abonamentowej, "zmuszający prywatne firmy do przekazania danych osobowych TVP jest łamaniem prawa do prywatności i łamaniem ustawy o ochronie danych osobowych".

Pytany o stanowisko Platformy Obywatelskiej w sprawie uchodźców, Jan Grabiec podkreślił, że stanowisko pozostaje niezmienne. "Jesteśmy przeciwko przyjmowaniu uchodźców bez weryfikacji. Jesteśmy jednak za tym, żeby udzielić pomocy ofiarom wojny, kobietom i dzieciom" - mówił rzecznik, dodając: "wynegocjowaliśmy sobie możliwość wskazania przez polski rząd grup preferencyjnych. I można by wskazać tylko kobiety i dzieci".

Jan Grabiec przypomniał, że "premier Szydło w grudniu 2015 roku potwierdziła, że podtrzymuje zobowiązania rządu Platformy Obywatelskiej i PSL. Politycy PiS byli wielokrotnie za przyjmowaniem uchodźców, co pokazuje np. krążąca po internecie wypowiedź ministra Kamińskiego, który apeluje o przyjmowanie uchodźców".

wł/Super Express, nr 152 (7852), str. 5


bg Image