Neumann.png

„Platforma przygotuje kampanię i ludzi do Rady Miasta oraz dobrego kandydata na prezydenta. Będziemy się zajmować swoją kampanią licząc na to, że uda się przed wyborami porozumieć i znaleźć szerszy blok” – powiedział Sławomir Neumann, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska w programie „Jeden na jeden” w TVN24.

Bogdan Rymanowski pytał Sławomira Neumanna o apel Pawła Rabieja do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, żeby stawiła się przez komisją reprywatyzacyjną. Przewodniczący podkreślił, że Nowoczesna nie powinna współpracować w tej kwestii z PiSem tylko z Platforma, ponieważ „współpraca z PiS nie skończy się dobrze dla nikogo”.

Polityk zaznaczył, że istotne jest aby opozycja wygrała wybory samorządowe, a start samodzielnych kandydatów opozycji może oznaczać wygraną PiSu i oddanie samorządu w ręce partii Jarosława Kaczyńskiego. „Wiosna będą zapadały realne decyzje, czy będą wspólne listy partii opozycyjnych i wspólni kandydaci na prezydentów” - dodał.

Przewodniczący wyjaśnił, że poseł Robert Kropiwnicki będzie uczestniczył w pracach komisji reprywatyzacyjnej, aby pokazać upolitycznienie całej komisji i procesu, który ma się tam odbywać.

Źródło: tvn24.pl


bg Image