Neumann2.png

„Należy z dużą pokorą podchodzić do sondaży – i tych dobrych, i tych słabych. W ostatnim czasie Platforma nie narzeka na sondaże, co nie oznacza, że powinniśmy z tego powodu w jakieś tony hurraoptymizmu wpadać. To jest początek drogi, to jest dopiero przecież półtora roku po wyborach i wiele pracy przed nami, żeby te dobre sondaże zakończyły się na końcu dobrym wynikiem wyborczym” – powiedział Sławomir Neumann, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska.

Rozmówca Wojciecha Dąbrowskiego podkreślił, że „sondaże są efektem tej pracy od ostatniego roku czy nawet więcej, prawie półtora roku, tych dziesiątek, setek spotkań, tych tysięcy ludzi na spotkaniach. „Będziemy cały czas aktywni, będziemy cały czas ciężko pracować, spotykać się z Polakami  i rozmawiać” – dodał.

„Dzisiaj, jeżeli ktoś jest zainteresowany programem Platformy, to może się zapoznać z kierunkami programowymi, które przyjęliśmy w ubiegłym roku, nową wizją programu Platformy Obywatelskiej” – mówił Sławomir Neumann w „Sygnałach Dnia” w Radiowej Jedynce. Przewodniczący zwrócił uwagę, że „dobre zarządzanie budżetem, dobre zarządzanie pieniędzmi i działania proinwestycyjne, działania progospodarcze napędzające polski wzrost gospodarczy, a jednocześnie wpływy do budżetu, pozwalają sfinansować transfery socjalne”. Jednak to co się stało w 2016 roku, w czasie rządów PiS, to „spowolnienie polskiego wzrostu gospodarczego, to strata w budżecie i generalnie w polskiej gospodarce prawie 18 miliardów złotych, 1% wzrostu PKB, o który był niższy wzrost niż planowany”,

Polityk przypomniał, że Platforma Obywatelska od początku mówiła o tym, że „Programu 500+”, jeżeli już został wprowadzony, to nikt go nie może wycofać czy nie powinien go wycofywać. „Po drugie musi być programem sprawiedliwym, czyli musi być nim objęte także to pierwsze dziecko. Musimy tak prowadzić gospodarkę i Platforma to pokazywała, że dochody i wzrost gospodarczy, który jest budowany przez Polaków, musi być wystarczającym, żeby pokryć te wydatki” - dodał.

Cała rozmowa: polskieradio.pl


bg Image