klich4.png

"Mam przekonanie, że Platforma Obywatelska odbudowuje zaufanie. Nowoczesna traci, ale mówię to ze smutkiem, bo to naturalny koalicjant w przyszłości" - powiedział Bogdan Klich, przewodniczący Grupy Senatorów Platformy Obywatelskiej. 

Senator podkreślił, że Grzegorz Schetyna "dobrze przewiduje przyszłość" i zgadza się z jego słowami, że najlepszym kandydatem na prezydenta w 2020 r. byłby Donald Tusk. 

W rozmowie poruszony został temat ostatniej wizyta Donalda Tuska w Polsce. Bogdan Klich mówił, że "nie ma wątpliwości co do tego, że politycy PiS będą chcieli czołgać Tuska i to czołganie już się zaczęło". "PiS powinien zdawać sobie sprawę, że Polacy, którzy sceptycznie podchodzą do pisowskiej wersji katastrofy smoleńskiej, zamachowej, będą odbierać ataki na Tuska jako polityczną zemstę" - dodał. 

Bogdan Klich odniósł się również do wywiadu z Ministrem Spraw Zagranicznych, Witoldem Waszczykowskim, zwracając uwagę, że "w tym wywiadzie ważniejszą sprawą jest to, że patrolowe loty nad Syrią i Irakiem, mogą zmienić się w misję bojową". Senator wyraził zaniepokojenie, że "to sprawia, że Polska może zostać zaangażowana w wojnę". 

Z kolei na pytanie o słowa Wacława Berczyńskiego, który powiedział w wywiadzie, że "wykończył Caracale" Bogdan Klich odpowiedział, że zachowanie Wacław Berczyński zachowuje się jak fantasta lub lobbysta. "Prokuratura musi to wyjaśnić, jeśli nie będzie w stanie, to powinna powstać komisja śledcza" - zasygnalizował. 

Źródło: rp.pl


bg Image