trzaskowski2.png

„PiS zrobił całą tę szopkę, dlatego że można było spokojnie premiera Tuska przesłuchać jako świadka w Brukseli, w konsulacie” – powiedział Rafał Trzaskowski, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej w „Gościu Radia Zet”.

Na pytanie prowadzącego program Konrada Piaseckiego, o powód uczestnictwa w powitaniu Donalda Tuska na Dworcu Centralnym przed przesłuchaniem w prokuraturze, poseł odpowiedział, że pojawił się tam, „żeby zademonstrować swoją europejskość, żeby być wśród ludzi, którzy byli uśmiechnięci i również żeby wyrazić swój sprzeciw wbrew temu, co robi PiS, tej politycznej hucpie targania premiera po to żeby był świadkiem w jakiejś wyimaginowanej aferze, której nie ma”. Rafał Trzaskowski podkreślił, że „umowa z Rosjanami była po to żeby chronić naszych żołnierzy wracających z Afganistanu”. „Tam nie ma żadnego problemu z tą umową. To jest tylko próba, taka pisowska, żeby kogoś ochlapać błotem” - dodał.

W rozmowie poruszony został również temat informacji o kandydaturze Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy. Polityk zaznaczył, że nie uchyla się od odpowiedzialności, ale w tej chwili należy się skupić na tym, żeby „zdobywać instrumenty po to żeby w sposób skuteczny walczyć z PiS” „Podejmiemy decyzje, bo kandydatów jest bardzo dobrych trzech. Grzegorz Schetyna podejmie decyzję, zarząd, wszyscy podejmiemy wspólną decyzję taką żeby była najlepsza dla Warszawy” - tłumaczył.

Odnosząc się z kolei do programu „500 Plus” Rafał Trzaskowski podkreślił, że „program musi być potraktowany w sposób racjonalny”. „Ludzie bogatsi nie powinni tych pieniędzy dostawać i tu musi być rozmowa o kryterium dochodowym. Natomiast matki z jednym dzieckiem, które tych pieniędzy potrzebują powinny takie pieniądze otrzymać” – wyjaśnił.

Poseł przypomniał, że Platforma Obywatelska wydała dużo więcej pieniędzy na politykę prorodzinną i zrobiła dużo więcej w tej kwestii niż PiS, np. w kwestii żłobków, przedszkoli, urlopów macierzyńskich, urlopów dla ojców. „My wciągamy wnioski z tego, co mówią nam obywatele” - dodał.

Cała rozmowa: radiozet.pl


bg Image