tomczyk2.png

"Wokół Antoniego Macierewicza jest wiele osób o dziwnych powiązaniach. Z drugiej strony mamy coś, co kiedyś nazywano partactwem. To, co się od 17 miesięcy dzieje w MON to spektakularne klęski, które są przeplatane chaosem i brakiem doświadczenia" - powiedział poseł Cezary Tomczyk w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

"Mam nadzieję, że Macierewicz wkrótce przestanie być szefem MON. Dostaliśmy już zapewnienie od posła Jakubiaka, że będzie namawiał Kukiz'15, by głosowali za poparciem naszego wniosku o odwołanie ministra obrony narodowej" - dodał polityk.

Cezary Tomczyk wskazał, że "Platforma Obywatelska złożyła wniosek o to, by powołać komisję w zakresie przetargu o śmigłowce". "Posłowie PiS-u odrzucili wniosek PO o powołanie zespołów kontrolnych, które mogłyby zbadać, co się dzieje w ministerstwie. Sytuacja jest wyjątkowa" - zauważył poseł.

Polityk był także pytany o przyjazd przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska do Warszawy w związku z przesłuchaniem w śledztwie dotyczącym byłych szefów Służby Kontrwywiadu Wojskowego

"Byłem na dworcu. Byłem, by przywitać starego przyjaciela. Podziwiam go jako polityka, powinniśmy być z niego dumni. Jeśli będę wiedział, że Tusk przyjeżdża na kolejne przesłuchanie i będę widział, że jest to przesłuchanie wybitnie polityczne, to zrobię wszystko, by tam z nim być" - podkreślił Cezary Tomczyk.

Poseł mówiąc o wsparciu przewodniczącego Platformy Obywatelskiej dla Donalda Tuska zaznaczył, że "Grzegorz Schetyna w ostatnim czasie przejechał pół Europy, by wspierać Donalda Tuska". "Wspierał go wcześniej, podobnie jak cała Platforma Obywatelska. Dziś Tusk nie odgrywa roli w polskiej polityce. Chciałbym, żeby za 3 lata pełnił rolę prezydenta. Szef Rady Europejskiej uosabia sukces w polityce" - wskazał.

Źródło: rp.pl


bg Image