kopacz.png

„To, co Kaczyńskiemu się naprawdę udało w ciągu tych 17 miesięcy, to skutecznie podzielić społeczeństwo” – powiedziała Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej w programie „Onet Rano”.

Odnosząc się do kwestii przesłuchania Donalda Tuska w prokuraturze rozmówczyni Jarosława Kuźniara zwróciła uwagę, że „można się nie zgadzać i nie popierać Tuska, ale nie znaczy to, że trzeba to robić z twarzą wyrażającą nienawiść”. „Można to robić w sposób bardziej cywilizowany” - dodała.

Ewa Kopacz mówiła również o reakcjach ludzi na przejście Donalda Tuska do budynku prokuratury, w którym był on przesłuchiwany podkreślając, że „to był pełen spontan”. „Donaldowi Tuskowi było raźniej w tej trudnej dla niego sytuacji, ale wszyscy ci, którzy przyszli, mieli takie poczucie, że z człowiekiem, z którym pracowali, którego znali, którego szanują, uważają za swojego przyjaciela, wspierają w trudnych chwilach. Normalna ludzka rzecz” – mówiła wiceprzewodnicząca.

Ewa Kopacz wyraziła zaniepokojenie, że „w kraju w którym rządzi PiS wszystko jest możliwe. „Wydarzenia w Brukseli pokazują, że wielką porażkę można obrócić w sukces” – zasygnalizowała.

 „Jestem dumna z 8 lat rządów PO. Pracowaliśmy bardzo ciężko, PiS nie ma problemów, które mieliśmy my, nie było dnia w którym nie musiałem rozwiązywać problemów” – mówiła była premier. Posłanka wskazała, że „deficyt rośnie, KE nałoży na nas procedurę nadmiernego deficytu”. „Kiedy bodziemy bankrutami po kolejnych obietnicach w budżecie będą ogromne luki. Będziemy płacić 500+, PiS oszukał ludzi mówiąc ze da im leki 75+” - dodała.

Źródło: onet.pl

 

 


bg Image