neumann7.1.png

"Myślę, że Antoni Macierewicz jest w PiS świętą krową. Prezydent jest zbyt słaby, żeby cokolwiek mu zrobić. Heroiczne byłoby, gdyby pan prezydent zażądał od pani premier odwołania ministra obrony narodowej. To byłaby postawa zwierzchnika sił zbrojnych" - powiedział Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Polityk wskazał, że Antoni Macierewicz "jest w PiS nieusuwalny". "Gdyby był usuwalny, dawno po tych jego ekscesach, jak mówi prezes Kaczyński, powinien być wyrzucony. Antoni Macierewicz to człowiek, któremu nie powinno się dać do ręki brzytwy do golenia, a Jarosław Kaczyński dał mu armię i dzisiaj mają z tym wszyscy w PiS problem" - dodał.

"Daliśmy szansę Jarosławowi Kaczyńskiemu, żeby odwołał ministra Macierewicza. Ma już chyba dość dowodów na to, że to jest człowiek, który albo konfabuluje w wielu kwestiach, albo wprost kłamie, albo zachowuje się w sposób tak nieracjonalny, jakby był na usługach innego państwa. Jeżeli PiS nie będzie chciał się pozbyć tego szkodnika polskiej armii, złożymy wniosek o wotum nieufności wobec szefa MON" - zasygnalizował Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska.

Sławomir Neumann odniósł się także do przesłuchania Donalda Tuska w warszawskiej prokuraturze w związku ze śledztwem dotyczącym byłych szefów Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

"Sprawa jest dęta, absolutnie nadmuchana przez Antoniego Macierewicza, absurdalna. Jest próbą upokarzania Donalda Tuska, żeby był jakikolwiek haczyk, by móc ciągać Donalda Tuska po prokuraturze. To są konfabulacje Antoniego Macierewicza, który chciał nie tylko Donalda Tuska, ale też szefów specjalnych służb wojskowych ścigać" - wskazał polityk. Dodał, że "to jest pierwszy etap, takich momentów będzie przez te następne 2,5 roku znacznie więcej, czyli takich wezwań do prokuratury Donalda Tuska".

Źródło: tvn24.pl

 


bg Image