gfurgo2.png

"Coś w tym jest, że jest to element politycznej nagonki. Dobrze, że Donald Tusk przyjedzie do prokuratury. Nie ma się co dziwić, że ludzie i media interesują się jego obecnością jako przewodniczącego Rady Europejskiej i byłego premiera. Działania PiS są kompletnie niezrozumiałe. Donald Tusk jest bohaterem narodowym" - powiedział w programie "Graffiti" poseł Grzegorz Furgo odnosząc się do wizyty przewodniczącego Rady Europejskiej w Warszawie, który ma być przesłuchiwany w związku ze śledztwem dotyczącym byłych szefów Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Polityk pytany o rosnące sondaże dla Platformy Obywatelskiej wskazał, że nie widzi "teraz żadnego lidera oprócz Grzegorza Schetyny, który mógłby stanąć do walki z Jarosławem Kaczyńskim". "Widzę wyraźnie, że Platforma Obywatelska odrobiła lekcję. Grzegorz Schetyna mocno konsoliduje partię i idzie do przodu, musi wygrać kolejne wybory. Państwo jest w stanie kompletnej demolki. PiS wyciągnie swoje wszystkie możliwe działa przed zbliżającymi się wyborami" - podkreślił Grzegorz Furgo.

Poseł odniósł się także do swojego odejścia z .Nowoczesnej. 

"Widziałem problem w komunikacji, gdzie mamy być za chwilę. Nie było porozumienia, którego nasi wyborcy oczekiwali. .Nowoczesna jest potrzebna na polskiej scenie politycznej. Bardzo może wspomóc Platformę Obywatelską, ale lider musi się ocknąć" - zaznaczył.

Źródło: polsatnews.pl


bg Image