halicki5.png

"Misiewiczów jest wielu. On nie jest jednostkowym przykładem. Stał się symbolem arogancji PiS. Ta pazerność i arogancja odbija się na wszystkich innych kwestiach. Jeśli dotyczy to spółek skarbu państwa, to straty są wymierne. Widać to na giełdzie. Straty w innych sferach to m.in. bezmyślna rzeź jeśli chodzi o przyrodę. Widać to też na drogach. Oni sami siebie nie są w stanie siebie chronić, bo wyrzucili z BOR ludzi doświadczonych" - powiedział wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Andrzej Halicki w rozmowie z Janem Wróblem. Dodał, że "komisja ws. Misiewicza była kabaretem, to powoduje, że trzeba zastanowić się jak wygląda dobra zmiana".

Polityk pytany o stan polskiego wojska wskazał, że "kwestia obronności jest ważna". "Armia jest bez głowy. Poziom naszego bezpieczeństwa spada. Odchodzą najlepsi dowódcy. Jeśli przestajemy być państwem wiarygodnym, to jest to proces destrukcji" - podkreślił.

Wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska odnosząc się do obecnej sytuacji i problemów Komitetu Obrony Demokracji wskazał, że "KOD nie jest partią polityczną". "Jest symbolem spontanicznego wyjścia ludzi na ulice. Mam nadzieję, że liderzy tego ruchu poradzą sobie z wewnętrznymi kłopotami. Myślę, że współpraca ugrupowań opozycyjnych będzie się układać dobrze w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych" - mówił Andrzej Halicki.

Źródło: tokfm.pl


bg Image